מבוטחי כל קופות החולים זכאים לקבלת החזר כספי משמעותי בעבור פגישת ייעוץ עם מומחה פוריות באופן פרטי. למידע לחצו כאן

שימו לב: הסברי בעיות פוריות וטיפולי פוריות דורשים ידע לא מועט אודות המבנה האנטומי של איברי הרביה ואודות תהליכים פיזיולוגיים והורמונליים הדרושים להפריה טבעית, מה שמקשה על האדם הממוצע בהבנתם. לכן, הכנו עבורכם מבוא קצר שיעניק לכם את כל הידע המוקדם הנדרש, הכתוב בשפה בהירה ופשוטה ומלווה באיורים. מומלץ להשקיע מספר דקות בקריאתו לפני קריאת החומרים באתר: כניסה למבוא להפריה טבעית

השבחת זרע

ספריית הוידיאו של פורטל ילודה כוללת סרטון בנושא בעיות פוריות גברים לחצו לצפייה

השבחת זרע הינה טכניקה נפוצה בשימוש בעולם טיפולי הפוריות, לשיפור איכותו של זרע חלש או זרע שאינו מיטבי. השבחת זרע מורכבת משתי פעולות עיקריות (שטיפת זרע ובחירת זרע), שלפעמים די באחת מהן בלבד, בהתאם לאיכותו של הזרע.

לעתים די בשטיפת הזרעונים והפרדתם משאר נוזלי הזרע. נוזל הזרע המקורי מוחלף בנוזל המכיל ויטמינים שונים וסוכרים, ובמידה וקיימת ספירת זרע סבירה של למעלה משני מליון תאי זרע למ“ל, ניתן לאחר מכן להחדיר את נוזל הזרע לרחם באמצעות הזרעה תוך רחמית. פעולה זו חיונית שכן ללא שטיפת הזרע שרירי הרחם עלולים להביא לפליטתו (בגלל הימצאות חלבונים מסויימים בנוזל הזרע).

אם גם לאחר שטיפת זרע מתקבל נוזל ובו כמות זרעונים נמוכה או איכות ירודה של זרע, הרי שנדרשת פעולה נוספת והיא ברירת הזרע. בשלב זה מפרידים את הזרעונים האיכותיים ביותר, שהינם בעלי כושר תנועה טוב וצורה תקינה מיתר הזרעונים, כך שמתקבלת דגימה איכותית יותר. ההפרדה מתבצעת במבחנה – משקיעים את נוזל הזרע כולו, והזרעונים האיכותיים עולים כלפי מעלה, ובהמשך קבוצת הזרעונים העליונה, האיכותית, נאספת.

בשלב זה ניתן לבצע הזרעה תוך רחמית, אך אם עדיין נוזל הזרע אינו איכותי דיו, מומלץ לשקול ביצוע הפריה חוץ גופית (IVF). במקרה של זרע חלש מאוד, ומספר מועט במיוחד של זרעונים איכותיים, ניתן לבצע מיקרומניפולציה, בה נבחרים הזרעונים הבודדים שהינם תקינים, ואלו מוחדרים ישירות אל הביצית.

ד"ר דוד סגל

איזור הדרום

פרופ אבי בן הרוש

איזור המרכז

מומחי הפוריות הטובים בארץ בפורטל ילודה

צוות האתר מורכב מן המומחים המובילים בארץ בתחום טיפולי הפוריות, הפזורים לנוחיותכם בכל רחבי הארץ.

בואו להכיר את צוות האתר המלא

פורום פוריות

יש לכם שאלות בנושא טיפולי פוריות? בואו להתייעץ עם המומחים שלנו בפורום: כניסה לפורום טיפולי פוריות

דיונים אחרונים בפורום טיפולי פוריות: