מבוטחי כל קופות החולים זכאים לקבלת החזר כספי משמעותי בעבור פגישת ייעוץ עם מומחה פוריות באופן פרטי. למידע לחצו כאן

שימו לב: הסברי בעיות פוריות וטיפולי פוריות דורשים ידע לא מועט אודות המבנה האנטומי של איברי הרביה ואודות תהליכים פיזיולוגיים והורמונליים הדרושים להפריה טבעית, מה שמקשה על האדם הממוצע בהבנתם. לכן, הכנו עבורכם מבוא קצר שיעניק לכם את כל הידע המוקדם הנדרש, הכתוב בשפה בהירה ופשוטה ומלווה באיורים. מומלץ להשקיע מספר דקות בקריאתו לפני קריאת החומרים באתר: כניסה למבוא להפריה טבעית

רזרבה שחלתית

ספריית הוידיאו של פורטל ילודה כוללת סרטון בנושא בעיות פוריות נשים לחצו לצפייה

המונח ”רזרבה שחלתית“, נועד לציין את הפוטנציאל של השחלות, להפיק כמות ביציות איכותיות ובשלות, ההכרחיות להשגת הריון. כידוע, עם לידתה של האישה, נקבעת כמות הביציות בשחלותיה. במהלך השנים כמות הביציות ואיכותן נמצאת בירידה, ובהתאם גם הרזרבה השחלתית (או העודפים) נמצאת בירידה.

רזרבה שחלתית תקינה הידועה גם כרזרבה שחלתית גבוהה, מציינת לרוב פוטנציאל הפריה גבוה, שאינו מצריך לרוב טיפולי פוריות, ותגובתיות טובה של השחלות (מספר ביציות גבוה ואיכות ביציות תקינה). מנגד, רזרבה שחלתית נמוכה, עשויה להצביע על תהליך פיזי שמשמעותו תחילת הפסקת הוסת, וכן על פוריות שאינה במיטבה.

נשים עם רזרבה שחלתית נמוכה עלולות להתקל בקושי להיכנס להריון באופן ספונטני, ואף נוטות להגיב לטיפולי פריון באופן ירוד. שכיחותה של רזרבה שחלתית נמוכה עולה עם גילה של האישה ונפוצה יותר בקרב נשים שגילן מתקרב ל 40 שנה. עם זאת, תופעה זו מוכרת גם בקרב נשים הנמצאות בתחילת שנות השלושים לחייהן.

פרופ אבי בן הרוש

איזור המרכז

ד'ר אריק כהנא

איזור המרכז

מומחי הפוריות הטובים בארץ בפורטל ילודה

צוות האתר מורכב מן המומחים המובילים בארץ בתחום טיפולי הפוריות, הפזורים לנוחיותכם בכל רחבי הארץ.

בואו להכיר את צוות האתר המלא

פורום פוריות

יש לכם שאלות בנושא רזרבה שחלתית? בואו להתייעץ עם המומחים שלנו בפורום: כניסה לפורום טיפולי פוריות

דיונים אחרונים בפורום טיפולי פוריות: